Dlouhé Stráně - září a říjen 2008 

 

Pokud můžu ohodnotit uplynulé tři sezóny co se adrenalinu týká, 
na prvním místě se umístil Zájezd VŠB Ostrava
na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, Sklárny Rapotín a Ruční papírnu ve Velkých Losinách. 
    

 Sl-stane

       

 V září 2008 jsme se dostali na nejvyšší místo v České republice,
kde se dá oficiálně vyjet autem.
Je to parkoviště pod horní nádrží přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně. Počasí bylo fantastické, Bobík se zapotil lehce - teploměr ukazoval 90o,  výškoměr kousek přes 1300 metrů ( horní nádrž je ve výšce 1348 m ),  já se potil  pořádně a vzhledem k varování kolegů, jaká je to tam hrůza, jsem pořád čekal místo, kdy zařadím jedničku. Ta byla nutná pouze k rozjezdu v kopci u horní závory. Bobík stoupání zvládl na trojku, chvíli táhla i čtyřka, dvojku jsem dával až v poslední vracečce, která se trojkou fakt asi nedá projet.

Dlstrane-9-2008 

Na Dlouhé stráně jsme se podívali ještě v říjnu - s exkurzí studentů Telekomunikační školy z Ostravy - Poruby. Překvapil mě jejich zájem o autobus - spíše jsem čekal bandu pubertálních mládenců, než zájemců o techniku. Opak byl pravdou - kluci si autobus fotili, nechali si ukázat motor a brali fakt, že s takovým vozem se třeba už v životě nesvezou, jako něco, co je IN.  Na vrcholu kopce / no spíše hory / odměnili Bobíkův výkon potleskem, což jsem rozhodně nečekal. Nahoře jsme se potkali  s Karosou Kuba-busu z Loučné, kdy její řidič  ( 69 let !!!  ) - pamětník zavzpomínal na dobu, kdy byl zaměstnán coby řidič Tatry na stavbě této elektrárny.       

        Dl-strane-9-2008-3

               

 Další zajímavé zájezdy, kterých jsme se s Bobíkem zúčastnili,  jsou v rubrice ,,Kde už Bobík byl"               ------- >